Darmowe programy do projektowania domów oraz wnętrz.

 

Dla architektów jest dostępnych wiele programów do tworzenia profesjonalnych projektów takich jak AutoCad czy 3D Max, czy Sketchup. Oczywiście licencje tych programów nie są takie tanie, jak się okazuje często ich zakup to wydatek kilku tysięcy złotych. Jednak jest kilka programów, które są całkowicie darmowe, można je za darmo pobrać z Internetu, lub skorzystać z wersji online, aby stworzyć swój dowolny projekt, czy to domu, mieszkania, czy też do aranżacji wnętrz. Oto kilka z nich:

Sweet Home 3D

Sweet Home 3D - to darmowa aplikacja, którą możemy sobie ściągnąć i zainstalować na swoim komputerze. Sweet Home 3D jest darmowym programem służącym do aranżacji wnętrz, który umożliwia ustawiać meble na planie 2D z podglądem 3D.

Sweet Home 3D jest dostępny po polsku, angielsku oraz w innych językach
i może zostać uruchomiony na systemach Windows, Mac OS X, Linux and Solaris.

 

HomeByMe

HomeByMe to również program do projektowania i aranżacji wnętrz, lecz już w wersji online. Jego funkcjonalność jest praktycznie odzwierciedleniem programu Sweet Home, lecz nawigacja oraz menu programu wydaje się bardziej rozbudowane. Plusem jest na pewno szersza gama bibliotek mebli, wzorów, tekstur itp. Program wymaga utworzenia darmowego konta w portalu HomeByMe.

HomeStyler

HomeStyler podobnie jak HomeByMe to program do projektowania online z firmy AutoDesk. Można również pobrać darmową aplikację, którą zainstalujemy na swoim komputerze, lecz możemy na niej działać po zalogowaniu się do wersji online, podobnie jak w HomeByMe. Wygląd programu jest również zbliżony do swoich dwóch poprzedników, jednak menu i kokpit programu wymaga większej uwagi.

 

Kazaplan

Kazaplan podobnie jak powyższe programy jest w wersji online, jednak jego funkcjonalność i wygląd, jest bardziej zbliżony do Sketchupa. Obsługa programu jest łatwa i przyjemna - podobnie jak w powyższych programach.