Warunki i czynnik ważne w pozycjonowaniu strony www.

Samodzielne pozycjonowanie strony - "Samodzielne SEO"

Pozycjonowanie strony www.

Pozycjonowanie strony www., to w istocie uzyskanie bardzo dobrej, najlepiej czołowej pozycji w rankingu wyszukiwarek, oraz wysokiej popularności. To zadanie nie jest proste i jest bardzo trudne w osiągnięciu, i tak naprawdę nie ma prostego rozwiązania, czy też przepisu jak tego dokonać. Jednak jest kilka głównych czynników, dzięki którym możemy dopomóc w indeksowaniu i pozycjonowaniu naszej strony www. Oto kilka z nich opisanych niekoniecznie w jakiejś uzasadnionej kolejności.

Poprawność kodu strony.

Musimy być pewni, czy nasza strona spełnia podstawowe zasady i kryteria kodu w jakim jest napisana. W tym celu można przeprowadzić tak zwaną Walidację naszej strony > TUTAJ (https://validator.w3.org/)

Jeżeli walidacja naszej strony przebiegnie pomyślnie, to możemy stwierdzić, że będzie o wiele mniej problemów z indeksowaniem naszej strony przez przeglądarki. Ważne jest, aby po każdej modyfikacji naszego kodu witryny, czy aktualizacji, każda ponowna walidacja była zakończona pomyślnie.

 

Słowa Kluczowe.

Walidacja strony sprawdza m.in. poprawność znaczników HTML, XHTML czy CSS – a to już odwołuje się po części do słów kluczowych, oraz słów, które informują o treści naszej strony. Chodzi o znaczniki meta=”keywords” - to wartości i słowa kluczowe po których nasza witryna będzie odnajdowana, a meta=”description” - to skrócony opis naszej witryny (ważna jest tu ilość znaków – najlepiej aby zmieścić się w zakresie od 140 do 170 znaków). Kiedyś, gdy mechanizmy wyszukiwarek opierały się głównie na słowach kluczowych, to właśnie umiejętność znalezienia i dobrania odpowiednich słów wpływały na pozycje naszej strony.

Rejestracja nazwy naszej strony w przeglądarkach.

Kiedyś, aby nasza przeglądarka byłą widoczna w sieci ważne było, aby jej nazwę zarejestrować w jak największej liczbie przeglądarek. Teraz po latach rozwoju Internetu, kiedy Google zdominowało i zdeklasowało większość innych przeglądarek, ważne jest aby zarejestrować naszą nazwę witryny właśnie w Google. Do tego celu służy Centrum wyszukiwarki Google (https://developers.google.com/). A dopiero po tym zabiegu zarejestrować ją np. w Polsce w takich najpopularniejszych przeglądarkach jak Onet, Wirtualna Polska oraz Interia. Gdy będziemy rejestrować naszą witrynę w Google, przejdziemy przez proces generowania pliku Robots.txt. Jest to o tyle ważne że podczas generowania automatycznie tego pliku można dodać ważne katalogi i podkatalogi, gdzie również jest zawarta treść naszej witryny. Odnośniki do tych katalogów bardzo pozytywnie wpłyną na lepsze pozycjonowanie naszej strony.

Znaczniki w kodzie.

Oprócz słów kluczowych, opisu strony, odnośników do katalogów i podkatalogów – ważne są również znaczniki <h1>. . . </h1>,  <h3>. . .</h3>, <h6>. . . </h6>. Chodzi tu o treści wytłuszczone czy wyróżnione, które mogą stanowić również powtórzenia słów kluczowy, czy słów z opisów. Takie zabiegi mają na celu podniesienie rankingu danej strony. Jeżeli w treści naszej strony mamy jakieś nagłówki, tytuły, odnośniki itp. I są one zawarte między znacznikami, często są powtórzeniami naszych słów kluczowych i opisowych – one również są brane pod uwagę w indeksowaniu i w pozycjonowaniu strony – ale ten temat jest bardziej obszerny i wymagał by osobnego szczegółowego opisu. Należy jednak dodać, że nie tylko znaczniki META są ważne, ale również zawartość sekcji BODY. A istotne elementy z sekcji BODY, czyli nagłówki i wyróżnienia, łącza (linki), komentarze, opisy (ALT, TITLE) i tekst na stronie mają istotny wpływ na ocenę strony, przy czym najwyższą wagę wyszukiwarki przywiązują do nagłówków zawartych pomiędzy znacznikami h1.

Wymiana linków

Kolejne zagadnienie – czyli łącza (linki) i dodatkowo wymiana linków. Tak tłumacząc na szybko – prostymi słowami i przykładem – np. jeżeli na naszej stronie mamy jakiś artykuł o danym tytule i tym samym jeżeli najedziemy kursorem na ten tytuł i on nas zaprowadzi do pełnej treści tego artykułu – to jest to właśnie łącze i jednocześnie link. Oto przykład z tej strony na której się znajdujecie infoprog.pl

Najeżdżając kursorem na napis Programowanie i klikając w niego -przenosicie się do zakładki strony o nazwie Programowanie – gdzie są kolejne artykuły, kolejne ich tytuły, które są kolejnymi linkami. Zachodzi tutaj potrójny mechanizm : wytłuszczony teks w nagłówkach <h1>, słowo kluczowe i jednocześnie link. To uproszczona tłumaczenie znaczenia łączy i linków. A teraz narzędzie – system z sieci, który pomaga rozgłaszać i reklamować naszą witrynę w sieci – to taka definicja bardzo ogólnikowa ale bardzo pomocna. I w rzeczywistości i w praktyce bardzo podciąga i mocno gwintuje pozycję naszej strony do góry. Oto e-Weblink – system służy do wymiany linkami i linkami reklamowymi wyświetlanymi na stronach jego uczestników. Dzięki tym linkom zwiększy się oglądalność Twojej strony oraz osiągnie ona wyższe pozycje w wyszukiwarkach. Korzystanie z podstawowych opcji systemu e-Weblink jest całkowicie darmowe, i w rzeczywistości polega tylko na dodaniu w tym systemie odnośników do linków z naszej strony. Więcej obszernego info już na stronie e-Weblink.com.

Reklamy i banery reklamowe.

Jeżeli nasza witryna cieszy się już jakąś popularnością – warto pomyśleć o programach partnerskich, i o umieszczaniu na stronie linków i banerów reklamowych. To kolejny czynnik, który świetnie wpływa na pozycjonowanie strony, bo jednocześnie, jeżeli ktoś kliknie w link reklamowy z naszej strony to my mamy jakiś zysk z programu partnerskiego, użytkownik jest przenoszony do jakiejś witryny, która się reklamuje a tym samym z tej witryny jest zarejestrowany i odnotowany ruch i index - że to z naszej też już popularnej witryny ktoś dotarł tutaj . I koło się zamyka. Więcej o umieszczaniu linków i reklam na stronie dowiecie się tutaj 

Małe podsumowanie

Opisane tutaj tych klika czynników, które znacząco wpływają i wpłyną na pozycję naszej witryny w przeglądarkach – to podstawy budowy stron i podstawowe warunki jakie warto spełnić abyśmy w miarę wysoko znaleźli się w rankingach wyszukiwarek. Można śmiało powiedzieć, że spełnienie tych podstawowych warunków, czynników oraz zasad – to samodzielne pozycjonowanie naszej strony – czyli SEO zrób to sam ?.