Wygląd graficzny naszej strony

Zainstalowaliśmy nasz cms. I w zależności czy jest to Wordpress czy jest to Joomla, czy jakikolwiek inny system zarządzania naszą stroną warto było by zadbać o jego szatę graficzną. Jeżeli zakupiliśmy szablon w pełni spełniający nasze oczekiwania pod kątem graficznym, to za pewne zakupiliśmy w raz nim prawa do grafiki umieszczonej w szablonie. Jeżeli jednak szablon wymaga zamiany plików graficznych, to najlepiej aby ta grafika była naszego autorstwa lub pochodzenia legalnego. Czyli jeżeli umieszczamy jakieś zdjęcie, motyw graficzny, ikonę social lub podobne znaki – warto sprawdzić czy możemy legalnie takiego obiektu użyć na naszej stronie. Wiele ikon, zdjęć o raz gotowych motywów graficznych jest objętych prawami autorskimi, za które po prostu należy zapłacić, aby móc ich użyć. I tutaj warto zapoznać się z podstawowym prawem o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Ale jeżeli nie mamy zbyt wielkiego zacięcia do samodzielnego tworzenia grafiki to po prostu warto się rozejrzeć za darmowymi rozwiązaniami:

Skąd pobierać darmowe grafiki ?

Jeżeli ambicje nasze są takie, aby samemu tworzyć grafikę to tutaj znajdziemy kilka popularnych darmowych programów, które nam to ułatwią. Lista edytorów grafiki wektorowej

Lista edytorów grafiki - Wikipedia

A tutaj znajdziemy bezpośrednie linki do serwisów i portali, które zawierają darmowe pliki graficzne z różnymi rozszerzeniami, oraz również płatne grafiki z możliwością zakupu. 

Pixabay

Freepik

FreeGoodiesForDesigners

BigStockPhoto

All free download

Webalys

Flaticon

IconFinder

NastyIcons

 

Projekt © 2009 - INFOPROG 80345 odwiedzin